Technologia

 

Budujesz osiedle domków jednorodzinnych, domy w zabudowie szeregowej, bądź bloki mieszkalne ?
Zwiększ atrakcyjność inwestycji i doprowadź z nami internet światłowodowy do obiektów.

 

FTTB – Fiber to the Building/Basement. Światłowód doprowadzany jest do budynku odbiorcy, zazwyczaj do poziomu piwnic. Dalej sygnał przesyłany jest, podobnie jak poprzednio, przez przewody miedziane.

FTTC – Fiber to the Cabinet. Światłowód doprowadzany jest do skrzynki, która znajduje się w pobliżu budynku mieszkalnego odbiorcy. Od skrzynki prowadzone są przewody miedziane.

FTTH – Fiber to the Home. Światłowód doprowadzany jest aż do samego mieszkania odbiorcy. W ten sposób sygnał jest maksymalnie długo prowadzony w najszybszym z dostępnych mediów transmisji. Kable miedziane są jedynie używane do rozprowadzenia sygnału po mieszkaniu.

Ważnym elementem budowy sieci FTTX jest tzw. Mikrokanalizacja światłowodowa ? to system miniaturowych rurek HDPE, zwa­nych mikrorurkami, najczęściej o śred­nicach zewnętrznych od 5 do 14 mm.
Mikrorurki są produkowane jako cienkościenne, bądź grubościenne.
Mikrorurki obu typów mogą być za­ciągane lub wdmuchiwane i mogą występować jako pojedyncze lub w wiązkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu w rurze kanalizacji teletechnicznej, zamiast pojedynczego tradycyjnego kabla światłowodowego, można umieścić pakiet mikrorurek do których wprowadzane są w miarę potrzeb mikrokable światłowodowe.

Zalety mikrokanalizacji to:

  • łatwość w organizacji kabli i prowadzeniu odgałęzień
  • możliwość stopniowego dokładania mikrokabli w miarę wzrostu zapotrzebowania na kolejne przyłącza
  • hermetyczność
  • odporność
Projekt i wykonanie: Charasim.com

W naszej ofercie znajdą Państwo super szybki internet i oraz telewizję. Zasięg Internetu i TV to Wyszków, Tłuszcz, Borki, Jasienica, Kręgi, Leszczydół Stary, Natalin, Niegów, Olszanka, Postoliska, Pólko, Rybienko, Rybienko Nowe, Rybienko Stare, Rybno, Skuszew, Trzcianka, Tulewo, Turzyn, Zabrodzie.